Koszt budowy domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim

Koszt budowy domu jednorodzinnego o powierzchni do 200m2, bez uwzględnienia działki, orientacyjnie wynosi około 2500-3500 złotych za metr kwadratowy. Koszt ten może być jednak zależny od wielu czynników, takich jak materiały budowlane, aktualne warunki rynkowe czy lokalizacja.

Dom w stanie deweloperskim, czyli…?

Wykończenie takie zapewnia podstawową i funkcjonalną kondycję budynku. Wszelakie dodatkowe prace, są pozostawione do indywidualnego wyboru i wykonania przez przyszłego właściciela wybudowanego domu.
Stan deweloperski domu odnosi się do podstawowego wykończenia wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, obejmuje to tynkowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych (elewacja), wylewka betonowa lub posadzki jednak bez finalnego wykończenia. Zamontowane również zostaną instalacje elektryczne wraz z gniazdkami
i przełącznikami oraz instalacje wodno-kanalizacyjne takie jak punkty wodne i odpływy. Instalacja ogrzewania centralnego wraz z przewodami jednak bez grzejników czy kotła.
Każdy dom w stanie deweloperskim ma również wstawione okna i drzwi.

Ile trwa budowa domu 2024?

Na koszt budowy domu jednorodzinnego oraz czas wybudowania go ma wpływ wiele czynników m.in. rozmiar budynku oraz złożoność projektu, warunki pogodowe, dostępność materiałów
budowlanych. W zależności od tego budowa może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy, także warto zawsze skonsultować się z wykonawcą aby uzyskać
dokładniejsze informacje na podstawie specyfikacji projektu i warunki gruntowe czy lokalne. Uogólniając budowa domu jednorodzinnego w stanie
deweloperskim średnio może trwać 6-12 miesięcy. Więcej na temat budowy poszczególnych etapów budowy domu.

koszt budowy domu jednorodzinnego

Możemy wymienić główne etapy budowy domu jednorodzinnego, stan deweloperski.

  • Planowanie i projekt: Na tym etapie sporządzany jest projekt architektoniczny budynku, który zawiera różne wymagania dotyczące domu oraz uzyskanie pozwoleń na budowę domu.
  • Przygotowanie terenu: Przygotowanie działki, ewentualne usunięcie przeszkód na terenie. Wyznaczenie granic budowy i wykop fundamentów.
  • Fundamenty: Budowa lub wznoszenie fundamentów – będą one stanowić podstawę konstrukcji domu jednorodzinnego.
  • Ściany i dach: Na tym etapie są wznoszone ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne budynku oraz montaż dachu. Więcej na temat dachów możesz przeczytać tutaj.
  • Instalacje: Następnym krokiem jest wykonanie instalacji m.in: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, ogrzewanie centralne oraz reszta niezbędnych instalacji.
  • Wykończenie: Prace wykończeniowe takie jak montaż okien i drzwi, tynki wewnętrzne, położenie podłóg, instalacje sanitarno-grzewcze.
  • Odbiór: Na zakończenie budowy, dom jest poddawany odbiorowi technicznemu, aby potwierdzić zgodność z pozwoleniami i wymaganiami oraz umożliwi oddanie domu do użytkowania.
koszt budowy domu jednorodzinnego

Koszt budowy domu jednorodzinnego zależny jest od wielu czynników, więc warto wcześniej porozmawiać na ten temat z deweloperem. Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Podobne artykuły

zobacz wszystkie

Bądz z nami w kontakcie!